Finále AHL PLAMENY vs Žraloci 4:1 (1:0;1:0;2:1)

31.03.2013 23:07

Pořadatelé AHL potvrdili svou třídu a připravili krásné vyvrcholení celého ročníku. Vše bylo perfektně zorganizované a mělo vysokou úroveň.

Po zápase o třetí místo tu bylo finále, vyvrcholení celé soutěže. Pod dohledem dvou rozhodčích a docela zaplněných tribun se odehrával zápas o krásnou putovní trofej.

První třetina se nám herně povedla, dostali jsme soupeře pod tlak, vynutili si fauly, ale nedokázali jsme dlouho dát gól. Až těsně před přestávkou se trefil kapitán Tomáš.

Druhá třetina byla herně obrácená. Žraloci kousali, my hráli často v oslabení. Gól jsme ale nedostali. Kuba Řezáč, dědic brankařského řemesla po otci Milanovi, který sezónu v naší brance začal a nyní je vedoucím družstva, svou svatyni uhájil. Tyče zvonily jak u naší, tak soupeřovi branky, ale gól padl opět těsně před sirénou. Kdy z odraženým pukem vyrazil Tomáš Ivičič a situaci dva na jednoho vyřešil krásnou přihrávkou na Vojtu Bártka a ten mezi betony zvýšil na 2:0.

Třetí třetinu jsme ustáli počáteční tlak soupeře a po zaváhání obrany dal na 3:0 z nájezdu opět Vojta Bártek. Náskok mohl zvýšit Roman Břečka, který byl faulován a jel trestně střílení. Brankař však jeho úmysl vystihl. Nájezd jeli také Žraloci, ovšem Kuba byl pozorný. Přesto se soupeři snížit povedlo. Ale pak se trefil třetí do party z prvního útoku Petr Vajčner a bylo rozhodnuto.

Sezóna AHL 2012/13 patří nám, PLAMENŮM !!!

Branky Plamenů: Vojta Bártek 2, Tomáš Ivičič, Petr Vajčner

Sestava: Kuba Řezáč - Pavel Břečka, Roman Břečka, Peťa Pelucha - Petr Vajčner, Tomáš Ivičič, Vojta Bártek - Franta Žádník, Jirka Šrámek, Ríša Poustka, Jirka Dvořák. Trenér Pavel Břečka st., vedoucí Milan Řezáč