PLAMENY : Žraloci 4:1 (1:0; 1:0; 2:1)

20.02.2013 21:42

V posledním kole základní části AHL nám los přiřadil Žraloky. Jednalo se o aktraktivní duel dosud neporaženého prvního celku tabulky s aktuálně druhým. Zápas tomu odpovídal a přinesl sebou vše, co k takovému utkání patří. Sešli jsme se v pouhých 9 hráčích, ale přesto velmi odhodlaní vymazat špatný dojem z našeho předcházejícího výkonu proti Korytné.

První třetina, stejně tak jako celý zápas, byla o urputnosti a boji o každý centimetr ledu. Největší šanci měl soupeř, který v přesilovce 5:3 střílel do prázdné branky. Puk ale zastavila hbitá lapačka Kuby. Těsně před první sirénou Roman dorazil puk do sítě po akci Radka a vedli jsme.

Druhá část byla jako přes kopírák. Spousta soubojů, spousta vyloučených na obou stranách a druhý gól Romana, tentokráte po jeho přesné střele od modré.

Závěrečná třetina přinesla nejprve snížení po brejku. Žraloci byli najednou opět ve hře. Brejk se povedl i nám a Pavel Břečka zařídil znovu dvoubrankové vedení. V závěru ještě kapitán Tomáš přidal svým desátým letošním gólem pojistku.

O tři branky se postarali obránci, bratři Břečkovi. Asi jim pomohlo fandění téměř celé rodiny a příbuzenstva, které se sešlo na tribuně. K tomu otec kouč na střídačce. No bylo to jako Hujerovi :-)

Velmi bojovným a soustředěným výkonem proti těžkému a kvalitnímu soupeři se nám podařilo urvat nejtěžší tři body letošní sezóny a navnadit se na nadcházející bitvy v play off.

Branky PLAMENŮ: Roman Břečka 2, Pavel Břečka, Tomáš Ivičič

Sestava: Kuba Řezáč - Roman Břečka, Pavel Břečka, Peťa Pelucha - Petr Vajčner, Tomáš Ivičič, Vojta Bártek - Vojta Hurtík, Radek Hendrych, Tonda Rýmečka Ondrovčík. Trenér Pavel Břečka st., vedoucí Milan Řezáč.