Troška hodnocení s odstupem

04.04.2015 11:43

Týden po posledním utkání sezóny je už snad dostatečný odstup, aby se dala s chladnou hlavou hodnotit uplynulá sezóna. Výsledné 4. místo pro nás rozhodně není úspěchem, přáli jsme si medaili. Bylo k ní blizoučko, takže nelze sezónu zase hodnotit jako vyložený propadák. Základní část se nám povedla. Vyhráli jsme všechny utkání, ke kterým jsme nastoupili. Bylo to také tím, že na těžší soupeře jsme se sešli v dobré sestavě. Možná nejlepší utkání sezóny jsme odehráli proti Strání ve čtvrtfinále. Ve výborné atmosféře dobrý výkon nás i soupeře, který patří minimálně do TOP5 AHL. V semifinále proti Žralokům jsme jednak neměli dobrou sestavu, ale také morálku. V odvetě už to bylo lepší s herním nasazením, ale proti Písku jsme opět nic nezahráli. Jo, opory chyběly, na druhou stranu výkon a nasazení taky. Nejde to hrát tak, že se uvidíme v kabině 10 minut před zápasem, někdo ani nedá vědět zda přijede nebo nepřijede, a místo pořádného rozcvičování se hádáme o složení útoků. A to někdy až do třetí třetiny. 

Za tři roky, co hrajeme AHL, se soutěž velmi zvedla. Pozorně jsem na Youtube sledoval dostupná videa a je to hodně markantní. Je zázrak, že bez společných ledů dosahujeme takovýchto výsledků. Pokud nebudeme mít společné ledy, nebo se alespoň nebudeme scházet dříve před zápasem, abychom si něco řekli a pořádně se rozcvičili, tak pro nás bude i 4. místo obrovským úspěchem. 

Teď něco k AHL jako takové. Jsme šťastni a vážíme si toho, že můžeme tuto soutěž hrát. Děkujeme vedení za organizaci soutěže, která je pro většinu hráců splněním snu hrát hokejovou ligu. Soutěž získává na popularitě, kvalitě i dobré návštěvnosti. Na druhou stranu musí vedení pochopit kritiku, která míří na pravidla v rozporu s hokejovými obvyklostmi, která zvýhodňují konkrétní týmy. Osobně mě velmi mrzel výpad vedení vůči našemu týmu před play off.

Čeká nás hokejová přestávka. Během ní budu pravidelně uveřejňovat zajímavé statistiky, které se za tři roky nashromáždily. 

SPORTU ZDAR, HOKEJI ZVLÁŠŤ !!!

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode