Zápis z jednání guvernérů

01.09.2014 09:14

Zápis z jednání výboru AHL

Dne: 31.8.2014
Čas - 17:05 - 18:05 
Místo - Sportovní hala Hluk 

Přítomní zástupci: Botek Roman, Ides Jiří, Jurišta Marek, Jurišta František, Stašek Lukáš

Jednání vedl: Roman Botek

 

Jednotlivé body programu:

  • Shrnutí uplynulé sezóny 2014 / 2015
  • Seznámení týmů s herním systémem
  • Informace k registračním průkazům
  • Informace k pronájmu ledů
  • Informace a připomenutí pravidel
  • Diskuze na téma sady dresů
  • Informace ohledně financí
  • Shrnutí a zavěr jednání

 

Letošní sezóna AHL s pořadovým číslem 4 by měla být zase o krok dál. Poučení z předchozích sezón a zejména z té poslední donutila vedení AHL učinit kroky bez kterých by se letos soutěž asi jen těžko kočírovala. I přes mnohočetná upozornění a neshody mezi některými hráči, zástupci či rozhodčími jsme se z některými museli rozloučit. Na jejich místo byly dosazeny nové týmy a celé vedení doufá, že se všechny budou vyvarovat stejných chyb jako jejich předchůdci.

 

---Vedení AHL oznámilo po skočení loňského ročníku, že sezóna 2014 / 2015 se bude hrát na dvě skupiny. I když bylo již všechno připraveno musely jsme upustit od tohoto plánu a vrátit se zpět ke klasické variantě a to každý s každým. Nakonec každý odehraje v základní části 14 zápasů místo plánovaných 7 nebo 8.

 

---Jak už bylo řečeno po problémech z předchozích ročníku bylo nuceno vedení soutěže zakročit a to formou registračních průkazů, zápisů o utkáních tak i namátkovými a průběžnými kontrolami hráčů. Každému týmu byli předány registrační průkazy, bez kterých nemůže tým nastoupit ke svým utkáním stejně jako bez zápisu o utkání.

 

---Letos se stejně jako předchozí sezóny většina odehraje na zimním stadionu v Uherském Brodě. Proběhlo spousta dalších jednání s okolními stadiony. Nakonec se AHL odehraje v Uh. Brodě, část v Uh. Ostrohu a v případě potřeby v Uh. Hradišti.

 

---Všem týmům byli připomenuty opět a znova všechna pravidla. Zdůrazněno bylo především pravidlo a hře fair-play a likvidačních faulech, nebo faulech s následkem zranění. Takovéto přestupky budou trestány STOPEM.

 

---Všechny týmy byli poučeny o vzájemné domluvě na barvě dresů před zápasem.

 

---K dnešnímu datu odevzdali všechny týmy startovné pro nastávající sezonu. Pan Ides taky odprezentoval současný stav kasy AHL, kolik nám zbylo, kolik je v současné době k mání a taky kolik na co bude nejspíš potřeba.

 

---Vedení si od sezóny 2014 / 2015 slibuje 100% fair-play hru ze všech stran od všech zástupců, hráčů, rozhodčích i fanoušku. Všechno je připraveno na první kolo a nová sezóna může začít.

 

 

Zápis z jednání Vedení soutěže a Zástupců týmů pořídil:

Jurišta Marek

 

31.08.2014

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode