Zápis z jednání výboru AHL

10.02.2014 16:31

Zápis z jednání výboru AHL

10.02.2014 16:18

Proběhlo dne 09.02.2014

Přítomní: Botek Roman (HC Dynamo Slovácko), Ides Jiří (HC Batykáči), Jurišta Marek + Jurišta František (HC Piráti Lagunátors), Stašek Lukáš (HC Žraloci Mistřice)

 

Jednotlivé body programu:

 • Systém play off a play out letošní sezóny
 • Vedení webových stránek
 • Zápisy o utkání
 • Příprava podmínek a pravidel pro novou sezónu
 • Registrační průkazy hráčů
 • Nákup pohárů a medaile
 • Nepovolení hráči a kontumace výsledků
 • Porada s rozhodčími-pravidla, fauly, kontrola soupisek, posílání výsledků

Play off sezóny 2013-2014 se bude hrát systémem 1-8, 2-7 ……. A to dvouzápasově jednou v UH a jednou v Brodě. Na každý zápas play off budou nasazení 2 rozhodčí. Každý rozhodčí dostane po zápase 300,-
Play out se bude hrát na jeden zápas systémem 9-14, 10-13 …. S jedním rozhodčím.

Byla projednávána aktualizace a vedení webových stránek AHL. Zlepší se přehlednost (změna písma za čitelnější) a bude dříve aktualizována. Bohužel pořád není možné s některých týmů dostat výsledky a to aktualizaci brzdí.

S rozhodčími byly probírány následující body (v závorce je uvedeno, že se to týká až další sezóny):

 • Rozhodčí budou mezi střídačkami mít postavený otáčecí panel jako ukazatel skóre a budou ho otáčet (až pro sezónu 2014-15)
 • Trestání zákeřných faulů stop na další zápas
 • Napadení rozhodčího stop na 2 zápasy
 • Před zápasem si zkontroluje zápis o utkání a porovná s registračníma kartami, musí dodat kapitán (až pro sezónu 2014-15)
 • Budou se střídat strany po každé třetině
 • Pískat konec třetiny se bude i v průběhu akce
 • Třetina trvá 25 minut a přestávka 2 minuty
 • Rozbruslení 10 minut.
 • Výsledky budou na vedení po zápasech hlásit rozhodčí
 • Na soupiskách bude maximálně 20 hráčů + golman a nové hráče nebude možno v průběhu roku připisovat (až pro sezónu 2014-2015)

 

Registrační průkazy na tuto sezónu bohužel byly zastaveny a ne všechny týmy je obdržely. Bohužel toto bylo zaviněno velkou diskuzí a nevyjasněností startu nepovolených hráčů v některých týmech a jeden tým vůbec soupisku do teď neposlal!! A letos se už určitě nestihne všechny dovyrobit a systém kontroly zavést. Toto bude zavedeno od nové sezóny. Každý tým dodá fota jednotlivých hráčů (bez helmy, jako na občanku) a budou vyrobeny a rozdány ještě před začátkem následující sezóny.

 

Poháry na tuto sezónu budou nakoupeny plus první tři týmy obdrží i medaile.

Odebrání bodů.
Kaňovicím budou odebrány všechny body, které letos dostaly. Odůvodnění. Za loňskou ani letošní sezónu nezaplatili startovné a dodnes neposlali soupisku hráčů. Odebrané body nebudou nikomu přiděleny. Tyto skutečnosti jim byly několikráte připomínány a byla jim ze strany vedení možnost několikrát situaci napravit. Bohužel tým nekomunikuje.

Příští sezónu bude hrát zase 14 týmů. V případě odstoupení některého stávajícího, nebo nepovolení jeho startu vedením AHL budou pozvány nové týmy, kterých je v současné době na čekací listině minimálně 6.

Již dlouho řešený problém nepovolených hráčů byl poslední a nejdelším bodem jednání. Bohužel u diskutovaných jmen se nepodařilo stoprocentně prokázat že tito hráči nemohli hrát. I když je o tom většina přesvědčena. Není tudíž možné body těmto týmům odebrat. V opačném případě bychom museli pouze na základě udání třem a čtyřem týmům odebrat většinu bodů. To by ovšem kompletně změnilo tabulku a naprosto změnilo pořadí play off. Výsledek by byl, že by se do play off dostaly týmy, kterých jsou kapitáni členové výboru AHL (ani si neumím představit reakce zbytku AHL). S morálního hlediska jsme se rozhodli nechat letošní soutěž dohrát beze změn. Body odebrané týmům na začátku byly za hráče, u kterých se podařilo prokázat bez jakýchkoliv debat, že neměli být do soutěže připuštěni.
Při zakládání AHL jsme bohužel nepočítali s nepoctivostí některých jedinců, kteří cíleně poškozují celou soutěž a přidávají práci. A nebyli jsme na podvody připraveni. Opatření do příštího roku již máme, ale bude oznámeno až po skončení tohoto ročníku. Týmům, které s tím nebudou souhlasit nebude povolen start. Mančafty, kteří se cítí poškození si nemůžou stěžovat na vedení AHL, ale na nepoctivé jedince. Bohužel tito lidi udělali ze sezóny 2013-2014 ne zcela spravedlivý ročník.
Chtěl bych jenom připomnět, pro všechny, kteří si na stránkách AHL udělali chatové anonymní stránky a vulgárně napadali vedení, že pravidla byly odsouhlaseny a odhlasovány všemi kapitány a nejenom vedením AHL. O inteligenci těchto ,,přispívatelů,, svědčí nejenom anonymita, ale i používaný slovník a nakonec i množství pravopisných chyb, které by slušely spíš žákům prvního stupně základní školy.
Dále nikdo nebyl do naší soutěž násilím nucen. Účast je dobrovolná a komu se to nelíbí může odejít a začít hrát svou soutěž. Chtěl bych jenom všem připomenout, že všech cca 300 lidí, kteří hrají AHL má nachystané ledy, rozhodčí, rozlosování, WEB, pravidla, poháry, televize, tisk, dále budou registračky, zápisy o utkání……….a desítky dalších nezbytných věcí, které jsou nezbytné pro vedení takové ligy, aniž by k tomu jakkoliv přispěl. Pak je velmi jednoduché sprostě urážet a napadat. Všechno toto stojí měsíčně desítky hodin práce. Před třemi lety jsme začínali od nuly a snažili jsme se se vším počítat a všechno předvídat. Ne zcela všechno se povedlo bez chyb, ale z těchto jsme se poučili a postupně nesrovnalosti odstraňujeme. Připomínám, že všechno je to bez jakékoliv odměny, když nepočítám dobrý pocit. Mančafty, které budou přistupovat poctivě k AHL budou mít zázemí silné a pevné soutěže, ostatní hrát NEBUDOU. 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode